Bayern II gromi w sparingu

Podczas gdy pierwszy zespół Bayernu musi jeszcze poczekać, to piłkarze drugiej drużyny bawarskiego klubu przygotowują się już do nowego sezonu od dłuższego czasu.

Nie dalej jak wczoraj piłkarze Bayernu II rozegrali swój drugi sparing. Przypominamy, że w pierwszym meczu testowym monachijczycy zasłużenie pokonali VfR Garching (bawarska liga regionalna) 3:1.

Tym razem rywalem drugiej drużyny FCB była ekipa FV Ravensburg z Badenii-Wirtembergii, która na co dzień występuje w Oberlidze (piąta liga). Jak można było się spodziewać goście ze stolicy Bawarii byli zdecydowanie lepsi i dominowali swoich przeciwników na niemalże każdym kroku.

Podopieczni Martina Demichelisa i Danny'ego Schwarza od początku grali bardzo odważnie, zaś na pierwszą bramkę nie trzeba było czekać zbyt długo, albowiem w 8. minucie na listę strzelców wpisał się Nemanja Motika, który dwanaście minut później podwyższył na 2:0. Z kolei w 28. i 31. minucie do siatki ravensburczyków trafił dwukrotnie Armindo Sieb.

Po zmianie stron Bayern II również zaczął z wysokiego C i po 50 minutach gry, na tablicy wyników widniał już wynik 5:0 za sprawą Sieba, który skompletował hat-tricka. Gospodarze nie zamierzali jednak przyglądać się tylko popisom strzeleckim swoich rywali i w 56. minucie gola kontaktowego zdobył Hoffmann.

W samej końcówce wynik na 6:1 ustalił Motika, który również zaliczył hat-tricka. Po dwóch pierwszych wygranych sparingach, FCB II uda się niebawem do Allgaeu na 7-dniowy obóz, który rozpocznie się w sobotę. Najważniejszym punktem obozu będzie spotkanie towarzyskie z pierwszoligową szwajcarską drużyną FC St. Gallen − pojedynek odbędzie się 1 lipca.

Bayern II: Schenk (46' Mayer) - Brueckner (63' Salihamidzic), Lawrence (63' Janitzek), Marusic (63' Sanyang)- Rhein (87' Brueckner), Vidovic, Scott (63' Kabadayi), Kern (46' Metu) - Kabadayi (46' Herrmann), Sieb, Motika

Bramki: 0:1 Motika (8'), 0:2 Motika (20'), 0:3 Sieb (28'), 0:4 Sieb (31'), 0:5 Sieb (50'), 1:5 Hoffmann (56'), 1:6 Motika (88')