Bayern U-19 gromi 5:2

Jeśli mowa o zespole Bayernu Monachium do lat dziewiętnastu, to sezon 2023/24 niemalże dobiegł już końca. Niedawno młodzi monachijczycy rozegrali swój przedostatni mecz.

Po ostatnim w pełni zasłużonym zwycięstwie 3:0 nad SpVgg Greuther Fuerth, w ubiegły weekend młodzi monachijczycy podejmowali na swoim podwórku drużynę SV Sandhausen w ramach 25. kolejki ligowej.

Koniec końców zawodnicy Bayernu U-19 pokazali się z bardzo dobrej strony i rozbili na własnym podwórku ekipę SVS aż 5:2. Jeśli mowa o bramkach dla FCB, to na listę strzelców wpisali się kolejno tacy gracze jak Licina (dwukrotnie), Pisano, Nasrawe oraz Unsoeld.

− Mieliśmy wiele szans w pierwszej połowie, ale nie nagrodziliśmy się żadnymi bramkami. Widać było, że nasza praca skupiona na atakowaniu w ostatniej tercji przynosi efekt – powiedział Maric.

− Niemniej jednak w pierwszej połowie popełniliśmy zbyt wiele błędów i straciliśmy szansę na bramkę po przerwie – dodał.

− Ostatecznie jednak zasłużyliśmy na zwycięstwo - nawet takim wynikiem. Jestem szczególnie zadowolony, że młodzi zawodnicy tak dobrze się zintegrowali i że wszyscy świętowali z Samu Unsoeldem jego powrót i bramkę – podsumował Rene Maric.

Jeśli mowa o sytuacji w tabeli ligowej, to piłkarze Bayernu U-19 po rozegraniu 25 kolejek zajmują obecnie siódme miejsce z dorobkiem 37 punktów. Jeśli mowa o dorobku monachijczyków, to mówimy z kolei o 11 zwycięstwach, 4 remisach, 10 porażkach oraz bilansie bramkowym 56:48.