Bayern U-19 ze zwycięstwem w UEFA Youth League

Jeśli mowa o zespole Bayernu Monachium do lat 19, to podopieczni Petera Gaydarova mają już za sobą kilka spotkań w ramach sezonu 2024/25.

Bayern Monachium U-19 2:1 (0:0) Dinamo Zagrzeb U-19

Po niedawnym zwycięstwie ligowym nad Ingolstadt U-19, w ubiegły wtorek zespół młodych monachijczyków podejmował na własnym podwórku w ramach pierwszej kolejki UEFA Youth League ekipę Dinama Zagrzeb U-19.

Podopieczni Petera Gaydarova stanęli na wysokości zdania i wywalczyli ostatecznie zwycięstwo 2:1 nad chorwackim klubem. Jeśli natomiast mowa o bramkach dla Bayernu U-19, to na listę strzelców wpisali się Jussef Nasrawe oraz Adam Aznou, który to z kolei popisał się genialnym uderzeniem.

− Nie do końca poradziliśmy sobie ze zwartą grą gości, zwłaszcza na początku, dlatego potrzebowaliśmy Adama, aby strzelił bramkę otwierającą wynik w drugiej połowie – powiedział trener Gaydarov.

− Ogólnie rzecz biorąc, w drugiej połowie graliśmy z pewnością siebie, ale w końcówce znów niepotrzebnie się spięliśmy. Ostatecznie cieszymy się, że zdobyliśmy pierwsze trzy punkty na starcie – podsumował Peter Gaydarov.

Bayern U-19:

Klanac - Aznou, Puljic, Mijatovic (85’ Scholl), Dalpiaz - Santos - Demircan (61’ Richter), Aseko, Nasrawe (71’ Rueger), Irankunda (71’ Scott) - Kusi-Asare (61’ Unsoeld).

Bramki:

1:0 Aznou (55’), 2:0 Nasrawe (59’), 2:1 Rimac (90’).

Jeśli mowa o kolejnym rywalu Bayernu U-19 w UEFA Youth League, to 2 października monachijczycy zagrają na wyjeździe z Aston Villą U-19. Co do młodzieżowych rozgrywek ligowych w Niemczech, to już w tę niedzielę podopieczni Gaydarova powalczą z Augsburgiem U-19 (początek o 11:00).