Jak już informowaliśmy kilka dni temu, klub ze stolicy Bawarii opuścił kolejny wychowanek bawarskiego klubu – Yusuf Kabadayi.
Młodzieżowy reprezentant Niemiec do lat 20 koniec końców po roku spędzonym na wypożyczeniu w Schalke 04 Gelsenkirchen, nie zagrzał na długo miejsca w Monachium, albowiem z dniem 4 lipca został on zawodnikiem pierwszoligowego FC Augsburg.
Nieoficjalnie mówi się, że monachijczycy zarobili na tym transferze około 900 tysięcy euro. Co do odejścia Kabadayia do FCA, na łamach klubowych mediów FCB, swoje zdanie wyraził dyrektor sportowy bawarskiego klubu, czyli Christoph Freund.
− Yusuf Kabadayi to kolejny zawodnik, który przeszedł z Campusu FCB do profesjonalnej piłki nożnej. Jego rozwój przebiegał krok po kroku – powiedział Freund.
− W Bayernie przeszedł przez wszystkie drużyny juniorów i zdobył doświadczenie z amatorami, zanim dostał rok praktyki meczowej w drugiej lidze w FC Schalke 04. Ma potencjał, by odcisnąć swoje piętno. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości – podsumował Christoph Freund.
Yusuf Kabadayi
Wielką zaletą młodego pomocnika jest fakt, że może on grać na rożnych pozycjach w ofensywie, a nawet jako napastnik. Biorąc pod uwagę występy Kabadayia w FCB II, to mówimy o 38 występach oraz dorobku 13 bramek oraz 4 asyst.
Komentarze