Nuebel: Bayern spisał się bardzo dobrze

W miniony weekend swoje siódme oficjalne spotkanie w ramach nowego sezonu ligowego rozegrali piłkarze rekordowego mistrza Niemiec.

Rywalem zespołu prowadzonego przez Vincenta Kompany’ego była ekipa VfB Stuttgart, która nie miała większych szans w starciu z ,,Bawarczykami” tego wieczoru. Ostatecznie Bayern zwyciężył 4:0 i umocnił się na pozycji lidera.

Po ostatnim gwizdku tradycyjnie już na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz działacze obu klubów. Jeśli mowa o drużynie ,,Szwabów”, to swoje zdanie wyraził Alexander Nuebel, który jest wypożyczony do VfB z FCB.

- Graliśmy dobrze w pierwszej połowie, było wyrównanie i prawie nie pozwoliliśmy na oddanie strzału na bramkę. Zdominowali nas w drugiej połowie. Po straceniu pierwszej bramki nie mieliśmy szans na zdobycie gola - powiedział Nuebel.

Mieliśmy jeszcze dobrą okazję po wznowieniu gry, ale wtedy podkręcili tempo. Bayern spisał się bardzo dobrze, mocno naciskał i zamknął środek, a do tego bardzo dobrze bronił - podsumował Alex Nuebel.

Jeśli mowa o ekipie ze Stuttgartu, to podopieczni Sebastiana Hoenessa wracają już dziś do akcji w Champions League. Ich rywalem o 21:00 będzie Juventus. Bayern Monachium do gry powróci jutro, kiedy to zagra na wyjeździe z Barceloną.