Bonus 250 zł za wygraną Bayernu z Dinamem

Trzy punkty zostają w Monachium! 2:0 z Freiburgiem!

Bayern Monachium ma już za sobą trzecie oficjalne spotkanie w ramach sezonu 2024/25. Monachijczycy rywalizowali dziś w rozgrywkach 1. Bundesligi.

Raport meczowy

FC Bayern

Logo FC Bayern
2-0

SC Freiburg

Logo SC Freiburg

Dosłownie przed chwilą dobiegło końca kolejne spotkanie z udziałem zawodników rekordowego mistrza Niemiec, których od początku lipca prowadzi Vincent Kompany. Rywalem FCB była dziś ekipa SC Freiburg. Warto przypomnieć, że dla Bayernu był to trzeci oficjalny mecz w kampanii 2024/2025.

Ostatecznie domowy pojedynek na Allianz Arenie w Monachium zakończył się rezultatem 2:0 na korzyść „Gwiazdy Południa”. Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisali się kolejno Harry Kane (z rzutu karnego) oraz Thomas Mueller (po asyście Serge’a Gnabry’ego).

Warto podkreślić, że kolejny rekord pobił dziś legendarny już Thomas Mueller, który rozegrał dzisiejszego wieczoru dokładnie 710. mecz w karierze dla „Bawarczyków” – biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki krajowe oraz europejskie!

Był to zarazem ostatni mecz monachijczyków przed wrześniową przerwą reprezentacyjną – podopieczni Kompany’ego do akcji wracają dopiero 14 września (sobota), kiedy to Joshua Kimmich i spółka zmierzą się na wyjeździe w trzeciej kolejce ligowej z Holstein Kiel.

Drobna korekta w składzie

Mając na uwadze spotkanie sprzed tygodnia, kiedy to zawodnicy bawarskiego klubu mierzyli się na wyjeździe z VfL Wolfsburg w ramach 1. kolejki ligowej (zwycięstwo monachijczyków 3:2), trener Vincent Kompany zdecydował się dokonać łącznie jednej zmiany w wyjściowym składzie.

W przypadku sytuacji kadrowej na dzisiejsze zawody na Allianz Arenie w Monachium, zabrakło dokładnie pięciu zawodników pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec. Wśród nich możemy wyróżnić przede wszystkim Leroya Sane, który po EURO 2024 przeszedł operację kości łonowej.

Ponadto w gronie nieobecnych możemy jeszcze wyróżnić takich graczy jak Daniel Peretz (kontuzja mięśniowa), Hiroki Ito (złamana kość śródstopia), Josip Stanisic (kontuzja kolana) oraz Arijon Ibrahimović (trening indywidualny).

Ekipa rekordowego mistrza Niemiec dzisiejsze zawody na monachijskiej Allianz Arenie rozpoczęła więc w następującym ustawieniu: Manuel Neuer w bramce, Raphael GuerreiroDayot UpamecanoKim Min-jae oraz Joshua Kimmich w obronie. Duet środkowych pomocników tworzyli z kolei Jamal Musiala oraz Aleksandar Pavlović.

Co do ofensywnego trio, trener Kompany postawił na takich piłkarzy jak Serge Gnabry, Mathys Tel oraz Michael Olise. Funkcję napastnika pełnił z kolei Harry Kane. Na ławce rezerwowych zasiedli zaś Sven UlreichSacha Boey, Eric DierAlphonso DaviesJoao PalhinhaLeon GoretzkaKonrad LaimerKingsley ComanThomas Mueller.

Rekordowy THOMAS MUELLER!

Podopieczni Vincenta Kompany’ego zaczęli bardzo ostrożnie i od pierwszych minut starali się „wybadać” swojego rywala. Na pierwszy atak monachijczyków musieliśmy czekać do ósmej minuty, kiedy to szczęścia próbował w trudnej sytuacji Harry Kane. Z upływem minut, gospodarze przejęli inicjatywę i zaczęli dyktować SCF swoje warunki.

Około 20. minuty powinno być 1:0 dla FCB, ale „Bawarczycy” zmarnowali świetną akcję, której inicjatorem był Musiala. Cierpliwość Bayernu została w końcu nagrodzona, albowiem w 38. minucie rzut karny na bramkę zamienił Harry Kane, dla którego to dopiero pierwsze trafienie w nowym sezonie ligowym.

Mimo kilku kolejnych prób, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym prowadzeniem monachijczyków 1:0. Po przerwie, zarówno Kompany, jak i Schuster nie zdecydowali się na żadne zmiany i obie ekipy zaczęły w tym samym ustawieniu. Mając na uwadze pierwsze minuty drugiej części starcia, obraz gry niewiele uległ zmianie i to Bayern w dalszym ciągu dominował rywala.

W 57. minucie na boisku zameldował się Thomas Mueller, dla którego był to 710. mecz w barwach FCB, co jest rekordem wszech czasów bawarskiego klubu! Około 13 minut później, bliski podwyższenia prowadzenia był Kingsley Coman, ale skrzydłowy nieco się pomylił i piłka po jego uderzeniu przeleciała tuż obok słupka.

Z kolei w 78. minucie świetnie w polu karnym zachował się wspomniany wyżej Mueller, który wykorzystał dogranie Gnabry’ego i po pięknym obrocie strzelił na 2:0. Koniec końców wynik nie uległ już zmianie i „Bawarczycy” odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo nad fryburczykami.

Przerwa reprezentacyjna

Jeśli mowa o kolejnym pojedynku monachijczyków, to piłkarze Bayernu Monachium do akcji wracają dopiero 14 września – po pierwszej w tym sezonie przerwie reprezentacyjnej. Rywalem bawarskiego klubu będzie Holstein Kiel, zaś bój zostanie rozegrany na Holstein-Stadion (początek o 15:30).