Seitz: To sprawiedliwy remis

Nie tak dawno temu swoje drugie oficjalne spotkanie w ramach nowego sezonu 2024/25 rozegrali piłkarze drugiej drużyny Bayernu Monachium.

Po tym jak w pierwszym spotkaniu młodzi monachijczycy pokonali ekipę SV Wacker Burghausen, ostatnio zespół prowadzony przez Holgera Seitza mierzył się z SpVgg Ansbach.

Koniec końców pojedynek ten zakończył się remisem 2:2, choć warto mieć na uwadze, że „Bawarczycy” prowadzili do przerwy 2:0. Jeśli mowa o bramkach dla FCB II, to na listę strzelców wpisali się Timo Kern oraz Davide Dell’Erba. Po ostatnim gwizdku na temat wyniku oraz przebiegu gry wypowiedział się tradycyjnie trener Bayernu II.

− Ostatecznie był to sprawiedliwy remis. Pierwsza połowa wyraźnie należała do nas. W drugiej połowie Ansbach było drużyną, która grała bardziej żywiołowo i stworzyła sobie więcej okazji do zdobycia bramki – powiedział Seitz.

− Bramki, które straciliśmy, miały na nas wpływ. To pobudziło Ansbach do działania, podczas gdy nam nie udało się ożywić tempa z pierwszej połowy – podsumował Holger Seitz.

Piłkarze Bayernu II do akcji wracają już w najbliższy piątek, kiedy to w ramach trzeciej kolejki bawarskiej ligi regionalnej zmierzą się w derbowym pojedynku z 1. FC Nuernberg II. Początek tego starcia zaplanowano dokładnie o 18:30.