DieRoten.pl
REKLAMA

REKLAMA

Bayern szykuje letnie zakupy. Kto, jeśli nie Wirtz?

fot. vitaliivitleo / Photogenica

Florian Wirtz pozostaje priorytetem transferowym Bayernu, ale klub zabezpiecza się na wypadek niepowodzenia. Na celowniku Bawarczyków znalazł się Morgan Rogers – ofensywny pomocnik błyszczący w barwach Aston Villi.

Florian Wirtz to wciąż cel numer jeden dla działaczy Bayernu Monachium, ale na Säbener Straße nikt nie zamierza działać w ciemno. Bawarczycy przygotowują plan awaryjny na wypadek, gdyby reprezentant Niemiec jednak nie trafił do stolicy Bawarii. Według doniesień portalu Fichajes, na radarze Bayernu pojawił się Morgan Rogers – 22-letni ofensywny zawodnik Aston Villi.

REKLAMA

Rogers, który może grać zarówno na skrzydle, jak i na pozycji ofensywnego pomocnika, notuje świetny sezon w Premier League. W 47 rozegranych spotkaniach we wszystkich rozgrywkach zdobył 14 bramek i zaliczył 12 asyst. To właśnie ten uniwersalizm i liczby sprawiły, że w Monachium mają być – jak donosi źródło – „bardzo przekonani” co do jego jakości.

Anglik przedłużył kontrakt z Aston Villą dopiero w listopadzie, dlatego klub z Birmingham nie musi spieszyć się z jego sprzedażą. Mimo to mówi się, że rozmowy mogłyby się rozpocząć przy kwocie około 70 milionów euro. Dla Bayernu to duża suma – zwłaszcza jeśli wcześniej zdecydują się na kosztowny transfer Wirtza, którego wartość także może sięgnąć podobnego poziomu.

W walce o Rogersa Bayern nie będzie sam. Zainteresowanie młodym zawodnikiem wykazuje też Manchester City. Pep Guardiola ma od dłuższego czasu obserwować rozwój Anglika, a jego nazwisko nie po raz pierwszy łączone jest z czołowymi klubami Europy.

REKLAMA

Choć nazwisko Rogersa pojawia się w kontekście Bayernu coraz częściej, jedno jest pewne – Florian Wirtz pozostaje absolutnym numerem jeden na liście życzeń. Jeśli jednak zawodnik Leverkusen przedłuży umowę lub zdecyduje się na transfer zagraniczny, Bawarczycy muszą mieć gotowe alternatywy. A Rogers wydaje się jedną z bardziej obiecujących opcji.

Źródło: tz.de
KamilM

Komentarze

REKLAMA
Trwa wczytywanie komentarzy...