Kane w finale mistrzostw Europy!

Dokładnie 14 czerwca ruszyły oficjalnie mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które odbywają się na niemieckich stadionach (m. in. na Allianz Arenie w Monachium).

Przypominamy, że w turnieju na początku mogliśmy oglądać wielu zawodników rekordowego mistrza Niemiec – najwięcej z nich w niemieckiej reprezentacji. Ogólnie rzecz biorąc powołanych zostało 11 graczy Bayernu Monachium (Neuer, de Ligt, Stanisic, Upamecano, Kimmich, Laimer, Sane, Mueller, Musiala, Coman i Kane).

W ostatnim czasie odbyły się kolejne pojedynki w ramach fazy pucharowej EURO 2024. Co do półfinałów, to w ostatnim czasie swoje spotkanie rozegrali m. in. Anglicy.

Holandia 1:2 (1:1) Anglia

Wczorajszego późnego wieczoru swoje szóste oficjalne spotkanie na mistrzostwach Europy w Niemczech rozegrali zawodnicy angielskiej reprezentacji narodowej.

Rywalem zespołu prowadzonego przez Garetha Southgate’a była reprezentacja narodowa Holandii, która do tej pory radziła sobie stosunkowo bardzo dobrze na EURO. Niemniej jednak to Anglicy ostatecznie wywalczyli awans do finału, pokonując Holendrów 2:1.

Podczas gdy jedynego gola dla Holandii zdobył Xavi Simmons, to dla Anglii strzelali najpierw Harry Kane oraz Ollie Watkins. Warto wspomnieć, że dla napastnika Bayernu to już trzecie trafienie na turnieju, czyli tyle samo ile Musiala, Mikautadze, Gakpo, Olmo oraz Schranz.

Jeśli mowa o Harrym, to spędził on na boisku łącznie 81 minut, po czym został zmieniony. Anglicy do akcji wracają już w ten weekend – w najbliższą niedzielę podopieczni Southgate’a zmierzą się w finale z Hiszpanią na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.