Kane znów bez trofeum...

Stało się... Turniej mistrzostw Europy w piłce nożnej oficjalnie dobiegł końca wczorajszego późnego wieczoru na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Przypominamy, że w turnieju na początku mogliśmy oglądać wielu zawodników rekordowego mistrza Niemiec – najwięcej z nich w niemieckiej reprezentacji. Ogólnie rzecz biorąc powołanych zostało 11 graczy Bayernu Monachium (Neuer, de Ligt, Stanisic, Upamecano, Kimmich, Laimer, Sane, Mueller, Musiala, Coman i Kane).

Wczoraj odbyło się ostatnie spotkanie w ramach EURO 2024 – w finale mistrzostw Europy w Niemczech naprzeciwko siebie stanęli Anglicy i Hiszpanie.

Hiszpania 2:1 (0:0) Anglia

Po rozegraniu pojedynków półfinałowych w zeszłym tygodniu, wczoraj późnym wieczorem na Stadionie Olimpijskim w Berlinie miał miejsce bój finałowy, w którym zmierzyli się Anglicy oraz Hiszpanie.

Koniec końców skuteczniejsi okazali się hiszpańscy piłkarze, którzy przeważali w większości starcia i zasłużenie sięgnęli po Puchar Mistrzostw Europy, zwyciężając 2:1. Jeśli mowa o bramkach w tym meczu, to na listę strzelców wpisali się Williams, Oyarzabal (Hiszpania) oraz Palmer (Anglia).

Jeśli mowa o jednym reprezentancie Bayernu, to Harry Kane spędził w roli kapitana dokładnie 61 minut na berlińskim boisku, po czym został zmieniony przez Watkinsa.

Choć napastnik rekordowego mistrza Niemiec po raz kolejny w karierze nie sięgnął po tytuł zespołowy, to ostatecznie 30-latek wraz z pięcioma innymi zawodnikami, został królem strzelców EURO 2024 (z dorobkiem 3 trafień).