Udany sprawdzian: Bayern pokonuje Tottenham

Bayern Monachium ma już za sobą trzeci mecz towarzyski w ramach przygotowań do sezonu 2024/25. Tym razem podopieczni Vincenta Kompany'ego pokonali Tottenham 2-1.

Bawarczycy rozpoczęli spotkanie w świetnym stylu. Od początku widoczny był wysoki pressing stosowany przez podopiecznych Kompany’ego i efekty tego były widoczne już w 4. minucie gry. Wtedy to Serge Gnabry odebrał piłkę w polu karnym rywali i wprawdzie Vicario początkowo obronił strzał niemieckiego skrzydłowego, ale chwilę później Gabriel Vidović umieścił piłkę w siatce.

Postawa Bayernu w pierwszej połowie musiał się podobać każdemu fanowi “Die Roten”. Monachijczycy mieli jeszcze do przerwy kilka bardzo dobrych okazji, ale do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Vincent Kompany nie miał jednak prawa narzekać, bowiem jego podopieczni zdawali się w pełni kontrolować wydarzenia na boisku.

Pomimo kilku zmian po zmianie stron, obraz meczu niewiele się zmienił i ponownie Bayern nie potrzebował wiele czasu, żeby zdobyć bramkę. W 56. minucie gry z piłką ze skrzydła zszedł bardzo aktywny dzisiejszego dnia Mathys Tel, który wypatrzył Leona Goretzkę, a niemiecki pomocnik “na raty” pokonał golkipera popularnych Kogutów”.

Angielski zespół odpowiedział w końcu 10 minut później, kiedy pięknym strzałem z dystansu popisał się Pedro Porro.

Trafienie wyraźnie dodało animuszu Anglikom, którzy w następnych fragmentach meczu dużo częściej zagrażali bawarskiej bramce niż w pierwszej połowie, ale ostatecznie nie potrafili znaleźć drogi do bramki Ulreicha i to Bayern mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Bawarczycy już jutro wyruszą w drogą powrotną do Monachium, a Tottenham już za tydzień będzie miał okazję do rewanżu, kiedy to w ramach “Visit Malta Cup” dojdzie do kolejnego meczu między tymi drużynami.