Udana próba generalna: WSG Tirol vs FC Bayern 0-3

Bayern Monachium zwyciężył w swoim ostatnim towarzyskim spotkaniu przed sezonem 2024/25. Bawarczycy tym razem odprawili z kwitkiem austriacki WSG Tirol.

Podopieczni Viencenta Kompany’ego, który ponownie dokonał kilka zmian w wyjściowej “jedenastce”, otworzyli wynik spotkania już w 3. minucie gry. Lewą stroną ruszył Alphonso Davies, który wypatrzył w polu karnym Harry’ego Kane’a, a Anglik pokonał bramkarza Austriaków.

Harry Kane był bliski trafienia również w 18. minucie gry, ale jego strzał zza pola karnego tym razem minimalnie minął słupek bramki rywala.

Zaraz przed przerwą mogło i powinno być 2-0. Świetne dośrodkowanie z lewej strony posłał Kingsley Coman, a strzał oraz dobitkę Adina Liciny z najwyższym trudem, i przy dużej pomocy szczęścia, wybronił golkiper WSG Tirol.

Po zmianie stron “Die Roten” ponownie szybko zdobyli bramkę. Już w 48. minucie do piłki na linii pola karnego dopadł Joao Palhinha i pięknym strzałem z woleja podwyższył rezultat spotkania.

Wynik spotkania ustalił w 80. minucie spotkania Gabriel Vidović, który tylko dopełnił formalności po tym, jak Nestory Irankunda przejął piłkę i “wyłożył” ją na tacy koledze z zespołu.