Piękne bramki i pewne zwycięstwo: Bayern vs Grasshoppers 4-0

Bayern Monachium zanotował udaną próbę generalną przed startem Bundesligi pewnie pokonując szwajcarski Grasshoppers Zurich 4-0.

Wyjściowy skład

Vincent Kompany, zgodnie z oczekiwaniami, postawił od początku spotkania na zawodników, którzy w większości niedawno wrócili po urlopach i potrzebowali minut. Największym zaskoczeniem była natomiast obecność Leona Goretzki, który zagrał na środku obrony obok Erica Diera. W ostatnich dniach spekulowano, że Niemiec nie znajdzie się nawet w meczowej kadrze…

Pełna dominacja

Zgodnie z oczekiwaniami podopieczni Vincenta Kompany’ego ruszyli od początku do ataków i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 12. minucie, po akcji bardzo aktywnego dzisiaj Adama Aznou , piłkę “zebrał” Michael Olise i kapitalnym strzałem z półwoleja trafił do siatki.

Bawarczycy dominowali, ale na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. W 47. minucie ładną dwójkową akcję rozegrali po lewej stronie boiska Kingsley Coman oraz Alphonso Davies, a dośrodkowanie tego ostatniego trafiło na głowę Adama Aznou, który dograł jeszcze do Harry’ego Kane’a, który z najbliższej odległości pokonał bramkarza rywali.

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać, a nowo wprowadzeni zawodnicy mieli dużą ochotę na kolejne bramki. W 68. minucie świetnym długim podaniem popisał się Joshua Kimmich, “futbolówkę” idealnie “zgasił” Mathys Tel i świetnym strzałem zza pola karnego zdobył kolejną bramkę dla “Die Roten”.

Kolejny okazji nie brakowało, ale m.in. Serge Gnabry, czy Nestory Irankunda przegrywali pojedynki z golkiperem rywala. Wynik spotkania ustalił dopiero w 90. minucie gry niezawodny Thomas Mueller, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Asystę w tym przypadku zaliczył Raphaël Guerreiro.

Skład: Ulreich – Aznou (62’ Boey), Dier (62’ Min-jae), Goretzka (62’ Upamecano), Davies (62’ Guerreiro) – Palhinha (62’ Kimmich), Laimer (62’ Pavlović) – Olise (62’ Gnabry), Vidovic (62’ Irankunda), Coman (62’ Tel) – Kane (62’ Mueller)

Bramki: Olise 12’, Kane 47’, Tel 68’, Mueller 90’